Kunder pusser opp klassiske bad i beigetoner i Sandvika

Småbarnsfamilien i Sandvika drømte om to nye bad som ville være like fine år etter år. De ønsket å totalrenovere det eksisterende badet som er tilknyttet master soverommet, i tillegg til å bygge et helt nytt bad i motsatt ende av andreetasje. Resultatet ble to tidløse bad i nøytrale farger, som kombinerer en klassisk og organisk stil.

Foto: Veronika Moen

Nøkkelinfo

  • Sted: Sandvika, Bærum
  • Periode: 2026
Baderom
Lyst, klassisk master bad i beige, med både fliser og malte flater. Totalrenoveringen er utført av Lomundal. - Bilde
Stort bad med beige fliser og klassisk baderomsinnredning med profilerte fronter og innebygde armaturer. Totalrenoveringen er utført av Lomundal.

Ble tipset om Lomundal fra venner

Da kundene begynte å tenke på oppussingen så fikk de tips om Lomundal fra venner som hadde pusset opp tidligere, og som kunne fortelle om en positiv opplevelse. Dette var naturligvis betryggende for familien som skulle pusse opp to bad på samme tid, noe som gjorde at valget falt på Lomundal.

Zebastian var prosjektleder på prosjektet. Bli kjent med han her!

Master bad med en halvvegg som skaper ulike soner i rommet, og skiller badekar, dusjsone og toalett fra hverandre. Totalrenoveringen er utført av Lomundal.

Masterbad med badekar og dusjsone

Masterbadet, som allerede var der fra før, har nå blitt et rom for avslapning og velvære. Fargepalletten er i lyse beigetoner, med fliser som gir et naturlig og organisk uttrykk, mens baderomsinnredningen skaper kontrast med sitt klassiske preg. Det er også satt inn en benkeplate og servant som står i stil til flisenes uttrykk, som skaper helhet og sømløse overganger i rommet.

Familien ønsket følelsen av hjemmespa, og drømte derfor om å ha både badekar og dusjsone i samme rom. For at rommet likevel skulle oppleves stilrent og ryddig med god flyt, ble løsningen å sette opp en kort vegg som skaper soneinndelinger. Det første som møter deg når du kommer inn på badet er det store frittstående badekaret. Bak veggene skjuler det seg en romslig dusjsone med nisje på den ene siden, og toalett på den andre. En praktisk løsning som gjør at man får mye ut av kvadratmeterne på badet.

Bad med beige, blanke fliser i dusjsonen

Det andre badet samsvarer med stilen til masterbadet, med et herlig samspill mellom klassiske og organiske elementer. Her finner vi de samme flisene og løsningene med baderomsinnredningen. Kontrasten ligger derimot i dusjsonen, som peker seg ut som blikkfanget i rommet. Kundene ønsket å skape noe variasjon mellom badene, og valgte derfor beige, blanke fliser til veggene i dusjsonen. En detalj som fanger øyet og bryter opp uttrykket. I tillegg gikk de for en lang dusjnisje som strekker seg langs hele veggen.

Les artikkelen: Baderomstrend – skap karakter på badet med flisene i dusjsonen

Resultatet er upåklagelig

  • Prosjektet ble en del forsinket grunnet utfordringer som oppsto underveis, men på bakgrunn av resultatet vil vi absolutt anbefale Lomundal videre. Der er det ingenting å sette fingeren på.

    Emilie, Sandvika | 2026

Klassisk og elegant bad i nøytrale beigetoner, med malte flater, organiske fliser og blanke mosaikkfliser i dusjsone. Totalrenoveringen er utført av Lomundal.

Vurderer du å pusse opp?

Ta kontakt med oss og bestill gratis befaring i dag.

Book gratis befaring